Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

zabawki edukacyjne dla rocznego dziedcka

Twój maluch niedługo kończy rok? To najlepsza pora, by zacząć naukę i stymulować rozwój Twojego bobasa. Jakie jednak wybrać zabawki, by Twoje dziecko uczyło się poprzez zabawę i nie popadło w uzależnienie od bajek w telewizji, czy gier na telefonie? Bardzo często zastanawiamy się, czy dana zabawka jest odpowiednią dla malucha, aby nie tyko poszerzały swoje umiejętności, ale również mogły się z nimi bawić.

Pierwszy rok życia dziecka to niezapomniane chwile dla jego rodziców i bliskich. To czas pełen radości i wzruszeń, a także pilnej obserwacji jego rozwoju i wzrostu. Roczne dziecko potrafi już komunikować się z opiekunami i zaczyna być coraz ciekawe otaczającego go świata. Interesuje się też otaczającymi go przedmiotami i zabawkami. Oczywiście, że jesteśmy gotowi sprawić maluchowi gwiazdkę z nieba. Jednak zanim kupimy kolejną zabawkę, która tylko będzie zbierać kurz na półce, pomyślmy, co może realnie wnieść wartość w jego rozwój. Dostosowany do jego wieku produkt będzie w pełni bezpieczny.

Świetnym rozwiązaniem będą zabawki edukacyjne, które oprócz tego, że cieszą oko, to dodatkowo pozytywnie wpłyną na rozwój ruchowo-zmysłowy dziecka na wielu płaszczyznach.

Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka

Sklepy internetowe z zabawkami oferują zabawki drewniane dla rocznego dziecka. Znajdziemy nie tylko zabawki edukacyjne, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka, a także drewniane mebelki, dzięki którym zabawa i nauka staną się łatwiejsze. Drewniane zabawki są praktyczne i bezpieczne. Ponadto takie zabawki najczęściej są uniwersalne – nadadzą się wręcz dla dziewczynki jak i chłopca. Kolorowymi klockami roczny maluch może się bawić godzinami. Sortowanie, układanie i ciągnięcie kolorowych klocków brzmi jak przepis na świetną zabawę. Poprzez te czynności będzie rozwijać się zręczność i sprawność ruchowa dziecka, a kolory i wytłoczone kształty dodatkowo pozytywnie wpłyną na zmysł wzroku i dotyku. Warto wybrać dobrej jakości klocki wykonane z drewna o łagodnych, pastelowych kolorach. Tego typu produkt nie musi być nudny. Możemy wybrać klocki tworzące pociąg, składający się z wagoników i figurek. Urocze i edukacyjne zarazem.


Źródło: lelushop.pl

Drewniany sorter dla niemowlaka

Kolejna propozycja wykonana z drewna. Sortery oprócz tego, że potrafią zaciekawić malucha, to wspierają jego rozwój na wielu płaszczyznach. Dzięki nim może nauczyć się rozpoznawać kolory, ćwiczy wyobraźnię może oraz rozwija małą motorykę. Same zalety! Dodatkowo elementy składające się na zestaw sortera są po prostu urocze. Wybór sorterów jest ogromny, z łatwością wybierzemy taki, który dziecko pokocha.

Źródło: moi-mili.pl

Instrumenty i przybijanki dla najmłodszych

Roczne dziecko chętnie poznaje kształty i chwyta wszystko w swoje rączki. Gdy dodatkowo pojawia się interakcja z danym obiektem, to maluch jest całkiem zachwycony. Przydatną zabawką o takich właściwościach będą wszelkiego rodzaju przybijanki lub instrumenty muzyczne. Za pomocą młoteczka lub pałeczki maluch ćwiczy trzymanie przedmiotów w rączce. Dodatkowo uczy się rozpoznawać kształty, kolory czy dźwięki.

Źródło: bamboli.pl

Kulodrom dla ciekawskiego roczniaka

Dziecko, które potrafi już siadać lub wstawać, z całą pewnością zainteresuje się tą tajemniczą konstrukcją. Obserwacja zsuwających się kulek lub samochodzików może być fascynująca. Kulodromy posiadają różne formy, możemy więc dobrać model pod zainteresowania malucha. Ta forma zabawy rozwinie jego zdolność koncentracji i spostrzegawczość.

Źródło: ekobastjan.com

Edukacyjna książka dla rocznego dziecka

Roczne dziecko oczywiście nie potrafi jeszcze czytać, co nie zmienia faktu, że zdecydowanie warto zacząć oswajać je z książkami. Roczniak używa już samogłosek i wyrażeń dźwiękonaśladowczych, możemy więc go zapoznać z egzemplarzem na nich się koncentrującym. Kultową pozycją z tej kategorii będzie książka o przygodach  Pucia. Prostota formy i piękne ilustracje sprawią, że dziecko chętnie skupi na niej swoją uwagę. Z pomocą książki zachęcimy je do powtarzania dźwięków i nazywania obiektów.

Źródło: moi-mili.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry