Pieluszki bambusowe, muślinowe czy tetrowe – które wybrać?

Każda z nas pamięta pieluchy tetrowe, które musiała posiadać każda młoda mama. Takie pieluchy są oczywiście nadal dostępne, a nawet niektóre mamy nadal bardzo sobie chwalą te pieluchy. W dzisiejszych czasach, według mnie, bardziej dbamy o dzieci, o ich delikatną skórę. Dlatego też jest wiele nowych propozycji dla każdej mamy. Mówię tu o pieluszkach bambusowych, muślinowych czy tetrowych, a czym one się różnią?

Tetra, bambus i muślin, czyli szybki podział pieluszek.

Pieluszki tetrowe to przekleństwo naszych babć i mam. Dzisiaj z radością wracamy do tego co naturalne, zdrowe i ekologiczne. Przyjrzyjmy się temu, co oferuje dzisiejszy świat pieluch młodym rodzicom, a przede wszystkim dzieciom.

Pielucha to jedno z najczęściej używanych akcesoriów dziecięcych –  wycieramy dziecięce buzie, pupy, przykrywamy, myjemy i używamy do wielopieluchowania. Każda z tych pieluch ma swoje właściwości i może spełniać się w zupełnie innej roli, niż poprzednia i odpowiemy na ważne pytania. Czy pieluszki muślinowe dla chłopca są dobrym pomysłem, czy pieluchy białe są gorsze od kolorowych?

Pieluchy tetrowe białe i kolorowe.

Tetra to nic innego jak bawełna tkana kwadratowym splotem. Pielucha wielorazowa kolorowa czy też biała, wykonana z tetry wyróżnia się dużą chłonnością, przepuszczalnością powietrza i szybkim schnięciem. Tetrę można prać w wysokiej temperaturze i suszyć w suszarce bębnowej. Warto wiedzieć, że aby uzyskać 100% chłonności, należy ją wyprać od 5 do 8 razy.

Pielucha bambusowa – Pieluszki o różnych rozmiarach

Jeżeli mówimy o pieluszkach bambusowych, to myślimy o dwóch rodzajach. Są to pieluszki z muślinu bambusowego lub pieluszki z tkaniny bambusowej. Czym się różnią? Tkanina ma ten sam skład czyli 100% bambus, jednak różnią się tkaniem materiału. Muślin bambusowy ma widoczne tkane prostokąty, za to bambus prosty jest bez żadnej faktury.
Tkanina pozyskana jest bez sztucznych nawozów. Bambus jest nieco bardziej delikatnym materiałem niż bawełna.
Pieluchy bambusowe wielorazowe oddają i przyjmują ciepło, są lekkie, antybakteryjne, grzybobójcze, dobrze absorbują wilgoć, określane są również jako antyodorowe i co ważne, są przyjemniejsze dla maluszka.P

Pieluszki muślinowe.

Muślin to w oryginale tkanina wykonana z jedwabiu. Zazwyczaj pieluszki wykonane są z muślinu bawełnianego, na co warto zwrócić uwagę. W Polsce najczęściej spotykamy się z muślinem mieszanym lub jak wyżej, bawełnianym. Mieszany muślin to mieszanka bawełny z bambusem, lnem lub innymi materiałami. Luźno tkana pieluszka o właściwościach takich, jak jego domieszka.

Powstają zatem pytania, na które warto sobie odpowiedzieć.

Pieluszki bambusowe czy muślinowe?

Bambus znajduje się w obu rodzajach pieluszek. Trzeba jednak zauważyć, że pieluszki muślinowe są bardziej lekkie i delikatne. Obie świetnie spisują się we wszystkich czynnościach około dziecięcych.

Pieluszki tetrowe zestaw czy pieluchy bambusowe wielorazowe?

Tetra jest czystą bawełną bez jakichkolwiek dodatkowych właściwości, natomiast jest to tańsza tkanina, której z pewnością nie szkoda do wycierania buzi dziecka. Bambus będzie lepszą opcją do pieluszki czy na spacer. Pieluchy tetrowe we wzory można wykorzystywać w domu od buzi po pupę dziecka. Wykonane są bezpiecznie i nie trzeba się ich obawiać.

Sprawdź nasze: PIELUCHY WIELORAZOWE

Wybieranie pieluch nie jest trudne, o ile coś tam o nich wiemy. Pieluszki muślinowe opinie mają bardzo dobre, tak samo jak tetra. Warto jednak wiedzieć czego się chce i jak co “smakuje”. Zadajesz sobie pytanie i wyszukujesz “pieluszki muślinowe czy warto”? Warto, jeśli potrzebujesz lekkich pieluszek o specjalnych właściwościach dla swojego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *