Kocyk do wózka, fotelika i łóżeczka

Jak wybrać idealny kocyk do wózka, łóżeczka i fotelika?

Każda mama zapewne wie, że kocyk jest kluczowym elementem garderoby małego szkraba.  Tylko pytanie, czym kierować  się podczas wyboru idealnego kocyka?

 Oczywiście względy estetyczne są bardzo ważne, lecz ważniejsze jest praktyczne zastosowanie. Kocyk ma za zadanie zapewnić dziecku ciepło, komfort, bezpieczeństwo, a także ma być piękną ozdobą. Wybierając się na spacer ze swoją pociechą, warto mieć pod ręką kocyk, który ochroni niemowlaka przed chłodem i wiatrem.  Kocyk do wózka powinien być zawsze pod ręką, gdyż nie wiadomo kiedy będzie potrzebny.  Zbyt duży kocyk do gondoli /spacerówki  będzie się szybko brudził albo przegrzeje otulone nim kilkakrotnie dziecko. Przy wyborze idealnego kocyka, zwracajmy uwagę na rozmiar oraz materiał kocyka. Kocyk do fotelika również ma pełnić funkcję otulacza.  Powinien dawać dziecku bezpieczeństwo i komfort w podróży.

Kocyk do łóżeczka na spokojne sny

Dzieci uwielbiają wtulać się w puszyste, delikatne i mięciutkie kocyki. To właśnie one sprawiają, że dziecko  w łóżeczku czuje się bezpiecznie i komfortowo.  Kocyk do łóżeczka powinniśmy dobrać do wymiarów łóżeczka. Nie może być zbyt duży, ponieważ będzie zajmował zbyt dużo miejsca i będzie ograniczał ruchy dziecka. Mogłoby to być niezbyt komfortowe dla spokojnego snu malucha. A przecież nam wszystkim zależy na spokojnym, nieprzerwanym i głębokim śnie. Odpowiednio dobrany rozmiar  idealnego kocyka sprawia, że będzie służył przez długie lata.

kocyk pleciony puszysty alize puffy

Kocyk do wózka na wiosnę i lato

Ostatnio największą popularnością cieszą się kocyki muślinowe i bawełniane. Muślin- to delikatny, cienki i przewiewny materiał. Kocyk muślinowy pełni funkcję idealnego otulacza dla naszej pociechy. Tego rodzaju kocyki są bardzo lekkie, które można wszędzie spakować – z  pewnością nie zajmą dużo miejsca. Podczas przypadkowego ubrudzenia materiału, szybko wyschnie i nada się do nowego użytku.


Wafelkowe kocyki bawełniane są gładkie i bardzo przyjemne w dotyku. Bawełna jest rośliną idealną do wyrobu produktów dla dzieci, ponieważ jest naturalna. Znakomicie zapewnia delikatnej skórze dziecka dostęp do powietrza. Dzięki temu nie powoduje podrażnień i pomaga skórze oddychać. Dziecko otulone bawełnianym kocykiem nie jest narażone na pocenie się.  Kocyki bawełniane nie uczulają. Dzieci z problemami  AZS spokojnie mogą być przykryte takim kocykiem. 

Sprawdź naszą ofertę kocyków – wybierz idealny dla swojego dziecka.

Warto jest mieć kilka kocyków w różnych wielkościach, by mogły służyć wymiennie. Mały kocyk, gdy dziecko z niego wyrośnie, może posłużyć jako otulacz do stópek. Niewątpliwe jest to, aby zawsze wybierać kocyki z odpowiednio dobranego materiału wysokiej jakości. Przy wyborze idealnego kocyka kierujmy się dobrem dziecka, bezpieczeństwem oraz komfortem. Zapewniam, że znakomicie sprawdzą się plecione kocyki muślinowe i bawełniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *